BURS & YERLEŞTİRME SINAVI
Videoyu İzle
Aday Öğrenciler > BURS & YERLEŞTİRME SINAVI

BURS & YERLEŞTİRME SINAVI

Sevgili Öğrenci Adayları,

05 Eylül 2018 Çarşamba günü gerçekleşecek Burs Sınavı Başvurularınızı, 04 Eylül tarihine kadar KAÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda şahsen yapabilirsiniz.

 

Başvuru

Başvuru sırasında, 2 adet vesikalık fotoğraf, kimlik fotokopisi ve sınav başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir.

 

Soru Formatı

KAÜ Burs Sınavı, iki tür sınav formatından oluşmaktadır:

 

  • Liselerinde Türkçe eğitim modelinde eğitim öğretim gören adaylar test formatındaki kitapçığı seçme hakkına sahiptirler. Bu sınav kitapçığı 25 Türkçe, 25 Sosyal Bilimler, 25 Matematik ve 25 Fen Bilimleri olmak üzere toplam 100 sorudan oluşmaktadır.
  • Kolejlerde İngilizce eğitim gören adaylara yönelik hazırlanan sınav kitapçığıdır. İki alandan oluşmaktadır. Adaylar alanlarına göre ARTS veya SCIENCE kitapçığını seçme hakkına sahiptirler. Ayrıca, Türkçe formatlı sınav kitapçığını da seçebilirler. İngilizce sınav kitapçıkları da 160 sorudan oluşmakta ve sınav süresi 160 dakikadır.

 

Puanlama

Sınav puan hesaplamasında doğru cevap saysısına göre puanlama yapılacak; 4 yanlış 1 doğruyu götürmeyecektir.

 

Sınav Başlama Saati

11:00

 

Sinav Bitiş Saati

12:40

 

Tarih

05 Eylül 2018

 

Yer

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Ana Kampüsü, Arabahmet/Lefkoşa

 

Önemli!

Adayların, en geç saat 10:30’da sınav merkezinde hazır bulunmaları, sınav giriş kartlarını, kimliklerini, kalem, silgi ve kalemtraşlarını yanlarında bulundurmaları önemle rica olunur.

 

Sınav Sonuçları

Sınava katılım gösteren öğrenci adaylarına, burs ve yerleştirme sınavı sonuçları, aynı gün bizlere iletmiş oldukları telefon numaraları, üniversitemiz yetkilileri tarafından şahsen aranarak bildirilecektir.