KAÜ'de Yaşam
Videoyu İzle
Aday Öğrenciler > KAÜ'de Yaşam

KAÜ'de Yaşam

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Kampüsü sürekli büyümekte  olan, akademik-idari personeli ve öğrencileri ile çok kültürlü ve sıcakkanlı büyük  bir aileyi bünyesinde barından, yenilikçi ve modern yapısı ile sizlere renkli ve güvenilir bir ortam sunmaktadır.

 

Kentsel Yaşam Kampüsü

 

Kampüste Hayat

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Kampüsü sürekli büyümekte  olan, akademik-idari personeli ve öğrencileri ile çok kültürlü ve sıcakkanlı büyük  bir aileyi bünyesinde barından, yenilikçi ve modern yapısı ile sizlere  renkli ve güvenilir bir ortam sunmaktadır.
Lefkoşa’da Hayat

Kıbrıs Amerikan Üniversitesi ana kampüsü, adanın en turistik yerlerinden biri olarak bilinen Lefkoşa kentinin tam merkezi bölgesinde Surlariçi’nde Arabahmet bölgesinde konumlandırılmıştır. Lefkoşa kentinde tarih adeta modern yapılaşma ile birleşmiştir. 

Öğrencilerin uğrak mekanı olan Lefkoşa merkez bölgesinde, tarihi yapıtlar ve bu yapılarla birlikte tarihi dokuyla bütünleşen mekanlar bulunmaktadır.

Kıbrıs genel anlamda tarihsel ve kültürel açıdan oldukça zengin bir ülke olmasının yanı sıra, Lefkoşa bölgesini adanın en turistik mekanı yapan tarihsel yapılar;

Büyük Han, Selimiye Camii (St. Sophia Katedrali), Derviş Paşa Konağı, Etnografya Müzesi, Girne Kapısı.

 Hastane

Üniversitemiz öğrencileri Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde, okul kaydı sırasında yapılan sağlık sigortası sayesinde öğrenimleri süresinde ücretsiz muayene olabilirler. 

Kıbrıs Gezileri

Yeni gelen öğrencilere oryantasyon programı kapsamında düzenlenen Kıbrıs gezileri sayesinde hem öğrencilerin birbirleriyle kaynaşması hem de Kıbrıs’ı yakından tanımaları sağlanmaktadır.